esmaspäev, 27. aprill 2009

Saksad võidetud!

Nii. Kes ei käinud, ei tea, millest ilma jäi.
Fantast ilm, imeilus koht, huvitav töö, põnev võitlus ja mis kõige peamine - lõbus seltskond. Mida veel võiks ühelt ürituselt tahta? Nojah, vaevalt, et 1343. aasta originaalürituse korraldajad kõige sellega oleksid saanud hiilata...

Peale eestlaste ja eestivenelaste oli rahvast tulnud ka Lätist ja Soomest ja seda mitte esimest korda. Kokku oli kohal üle 400 inimese. Paljud olid täismõõtu mehed, kõige nooremad võitlejad jäid 13-14 aasta kanti. Tüdrukuid ja täiskasvanud daame oli samuti. Ringi liikus ka lapsemaid, aga nemad vaatasid ainult pealt.

Meilt käis Jüriöö ülestõusul Robin, Kütist Sander Sakkos, Rakvere külje alt Sander Trofimov ja Vinnist ja Pajustist oli ka hulga rahvast.

Hea ilm oli tegelikult natuke liiga hea, sest kuna riietuskood oli "must", siis hakkas võitlejatel tööd tehes palav ja näomärgistused kippusid laiali valguma.

Päev kulus harjutamisele ja talgutöödele, õhtul pidi algama võitlus, aga võta näpust - elektrit polnud. Nojah, võiks ju väita, et vanasti ju kah polnud, aga pilkases pimeduses oleks rollimäng tegelikult osalejatele lihtsalt liiga ohtlik. Ja üleüldse, kui vanasti oleks elekter olemas olnud, oleks nad ju seda kasutanud, eks? :) Ühesõnaga, õhtul tehti natuke niisama tümitamist ja madinat parklas, kus oli veidi valgust.

Päris sõda algas alles hommikul vara, kui oli juba valge. Maarahvas pidi alguses linnusemüüride all saksu sõimama ja õrritama. Sõimasidki, nii mis jaksasid. "Teie isad on koerad ja teie emad on lehmad! Kaduge tagasi sinna, kust tulite!!!" Saksad pidid vastu sõimama - ette oli nähtud veel jubedam sõim kui maarahva oma. Miskipärast aga nood ainult mörisesid ja huilgasid kohutavalt ja jäid siis äkki vait. Selles vaikuses kostis ühest tornist veel ühe saksa kile hääl "Suka!" Millele järgnes kõhklev "Ihre Mutter ist eine Schlampe..." Nojah, mis muud kui naerupaus. :D

Aga võitlus ise oli tõsine, mehi langes nagu murdu. Suremise korral tuleb pooleks tunniks manalasse ehk valhallasse minna - pärast seda võib uuesti tapma tulla. Kindluse vallutajad pidid oma salaplaanides nii mõndagi kavalustrikki kasutama, näiteks lennati ühest kohast täie auruga peale ja ohverdati end vaenlase hoopide all. Sellega tõmmati vaenlase tähelepanu kõrvale, et varusalk saaks teisest kohast hõlpsasti kindlusesse tungida. Ja kuskil kiljus veel keegi mõisapreili...

Jüriöö ülestõus Kassinurmes on iga-aastane sündmus, mis on alati aprillis. Kui tahad järka aasta osa võtta, pane vaim valmis!

Loe veel, mida kirjutab Maaleht, Vooremaa, ja mida näitab TV3 Seitsmesed Uudised (vt Tähelend, algab u 31 minuti pealt)

Kommentaare ei ole: